16 Kasım 2015 Pazartesi

Deneyimli Anne'den Krepon Kağıdından Gökkuşağı Yapımı

Günaydın.
     Hepimiz için mutlu bir hafta olur umarım. İnstagramdan takip edenler bilir yeni bloglar tanıyalım diye her hafta bir bloğu misafir edeceğim bloğumda. İlk Bal Konuk Deneyimli Anne Emel :) Deneyimli Anne bize minik kuzusuyla yaptığı etkinliği anlatacak. Deneyimli Anne Emel'in bloğuna mutlaka uğrayın çok faydalı bilgiler bulacağınıza eminim. Bloğuma misafir olduğun ve bizimle bu güzel etkinliği paylaştığın için çok teşekkür ederim. Hadi bakalım siz de bloğuma misafir olmak isterseniz @ankaralibloggerlar , @balbocuguveannesi veya burcinbokee@gmail.com dan iletişime geçebilirsiniz.
                     Sevgiler...Üzerinde krapon kağıdı, fişte grapon kağıdı, TDK'da krepon kağıdı! Bir türlü kimliğini bulamamış bu kağıt aslında bayağa işe yarıyor. :)) Hem de neler yapılıyor neler!Pazar sabahı saat:07:30'da uyanan minik kuş benden yemek istemez tabii ki, oyun ister! (istese şaşarım zaten) Oğlunu kıramayıp sabah sabah tüm enerjisini ne idüğü belirsiz bir kağıt parçasına harcayan nam-ı diyar deneyimli anne!;)

Seni bir kağıt parçası gibi buruşturup yapıştıracağız dedik ve başladık kağıtları yırtmaya. Yırtıp yırtıp hiiiç acımadan buruşturduk onu elimizde top yaptık sonra da yapıştırdık ve ortaya bu manzara çıktı. Yani gökkuşağı manzarası.
İşin şakası bir tarafa inanın bu krepon kağıtları çok kullanışlı. Krepon kağıtlarını bir çok etkinlikte kullanabilirsiniz. Bu gökkuşağını da yaparken önce yırttık sonra elimizde iyice sıktık. Top şeklini alınca renkli fon kağıdımıza çizdiğimiz gökkuşağı, bulut, güneş ve kalbe krepon kağıtlarını uhu ile yapıştırdık. İsterseniz sıkı sıkı yuvarlayın ve öyle yapıştırın isterseniz biraz buruşturup öyle yapıştırın. İkisinde de iyi sonuçlar elde edeceksiniz. Bugün çok uğraşmak istemediğim için biraz esnek tuttum. Bir daha ki yapışımızda iyice sıkarak deneyeceğiz. Biz oğlumla yaparken çok keyif aldık. Umarım  için de alternatif bir aktivite olmuştur.
Eğer evinizde krepon kağıdınız yoksa kağıt peçeteleri, kağıt mendilleri buruşturup yuvarlayabilirsiniz. Renkli peçeteleri beyaz kağıda, beyaz peçeteleri renkli fon kağıdına yapıştırabilirsiniz.Sevgiler...Deneyimli Anne Emel'e ulaşmak için;

http://www.deneyimlianne.com/2015/11/blog-kesif-etkinligi.html?m=0
www.instagram.com/deneyimliannemel
www.facebook.com/deneyimlianne
www.twitter.com/deneyimlianne
6 yorum:

 1. Çok teşekkür ederim canım. İnşallah diğer anneler de beğenirler. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben teşekkür ederim emel'ciğim bu güzel etkinliği paylaştığın için eminim beğeneceklerdir...

   Sil
 2. Çok teşekkür ederim canım. İnşallah diğer anneler de beğenirler. Sevgiler :)

  YanıtlaSil
 3. Çok güzel olmuş, Deneyimli Anne'nin ellerine sağlık ;)

  YanıtlaSil
 4. bu güzel blogu keşfettiğim için çok mutlu odum :) çok faydalı bilgiler var... bende beklerim.
  www.soslubadem.blogspot.com.tr

  YanıtlaSil
 5. Çok güzel bir fikir bu . yaptığınız bu etkinlikler için teşekkür ediyorum
  sevgiler :)

  YanıtlaSil