22 Temmuz 2016 Cuma

Kartal Tuna'mın Sünnet Mevlidi

        Bloğa uğramadığım zamanlar da meğer ne çok anı birikmiş Kartal Tuna'ya dair. 2 yaşına yaklaşırken daha 40 mevlidi, 1. yaş daha nice anılarımızı atladığımı fark ettim ama onlarda sıradaki yerini aldı bile :)
         Aslında hamileyken cinsiyet öğrendikten sonra doğar doğmaz sünnet yaptırmayı planlamıştık. Tabi her şey planladığımız gibi olmayabiliyor. Doğduğunda ilk muayeneye gittiğimiz de Tuna'nın sol testisinin yukarıda olduğunu öğrendik. 1 yaşına kadar inebilir ama inmeyedebilir denildi muayenelere devam edildikten sonra karar verilecekti sonuca. Nitekim inmedi. 1 yaşına yaklaşırken bir çok doktor (hem özel , hem devlet) gezdik hatta o kadar çok gezdik ki içimize sinmediği için 5 ay gecikmiştik. Tuna ameliyat olduğu zaman 17 aylıktı. En sonunda bir tanıdık vasıtasıyla Gata 'da yaptırmaya karar verdik. Sünneti de böylelikle aradan çıkardık. Aldığımız en mantıklı karardı sanırım. O kadar hastane gezdikten sonra gördüğüm en sevecen, en güler yüzlü doktor ve hemşireler ordaydı. Ameliyat kısmı çok basitti ama anne yüreği işte iğne batsa senin de canın yanar. Tuna benden daha iyiydi ameliyathaneye giderken ben salya sümük ağlarken o doktorun gösterdiği trenle kucağa atlayıp el sallayarak gitti. Şükürler olsun ki sonrası sıkıntısız bir şekilde bitti gitti. İkisini birden çıkarmış olduk aradan. Benden küçük bebeği olanlara tavsiye kendini çok bilmeden ayaklanmadan yaptırın sünneti çünkü gerçekten hem psikolojik olarak hem de iyileşme süreci olarak etkilenmiyorlar. Tuna hastaneden çıkarken yürüyerek çıktı hem kasıktan hem yumurtalıktan dikişleri olmasına rağmen tabi bide sünnet :) Eve geldiğimizde koltuk tepelerine tırmanmaya başlamıştı bile. Bu konuyla ilgili sormak istedikleriniz olursa seve seve yardımcı olabilirim. Ben ilk ameliyat olacağını duyduğumda 2 gün baş ağrısı atakları geçirdim çünkü ama inanın korktuğum gibi olmadı.
İyileşme sürecinden 2-3 hafta sonra mevlid okutmaya karar verdik. Sünnet düğünü için çok küçük olduğunu düşündük. Şuan sünnet düğünü yapsak bir şey anlamayacak biraz daha büyümesini bekleyip o zaman yapalım diye karar aldık. Tabi ben hemen hazırlıklara başladım :) Bakalım beğenecek misiniz?


 


         

       
                                                 


 
                                              Peçeteleri gömlek şeklinde süsledim                                                                 Yasin-i Şerif 
Magnet 
  
Ceren Teyzemiz
 
 
 
Özlem Teyzemiz

 
 
Bu da Küçük Prens :)
Daha önce 40 mevlidinde şehzade kıyafeti giydirdiğim için bu sefer değişiklik olsun diye küçük prens kıyafeti giydirmeyi tercih ettim.
Sevgiler...

2 yorum:

  1. Ya ben yokken şenlenmiş buralar! Bayıldım herşey harika görünüyor. Sağlık ve huzur dolu olsun ömrünüz^^

    YanıtlaSil